Zamykanie naczynek - Zamykanie naczynek i leczenie rumienia

MEDserwis.pl > Zamykanie naczynek >Zamykanie naczynek i leczenie rumienia

Zamykanie naczynek i leczenie rumienia

Cera naczynkowa jest zaburzeniem dotyczącym głównie kobiet. Choć jej początkowe objawy w postaci długo utrzymujących się na twarzy rumieńców zazwyczaj wydają się nam niegroźne, czy wręcz całkiem ładne, to z pewnością nie można już tego powiedzieć o rumieniu, popękanych naczynkach czy trądziku różowatym. Doktor Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium radzi, jak dbać o cerę, aby pozbyć się tych przykrych dolegliwości.

Pierwszym sygnałem alarmowym powinny być dla nas czerwone plamy uporczywie utrzymujące się na nosie, brodzie i policzkach, pojawiające się głównie zimą przy gwałtownych zmianach temperatur, np. po wejściu z zewnątrz do ogrzanego pomieszczenia. Stan taki jest powodowany wadliwą pracą naczynek, czego przyczyną mogą być uwarunkowania genetyczne lub zbyt duża ilość kobiecych hormonów estrogenowych.

Przy takich predyspozycjach bez odpowiedniej pielęgnacji stan skóry stopniowo będzie się pogarszał, co w rezultacie może doprowadzić do wspomnianych już problemów: rumienia, pajączków naczyniowych, a w najgorszym przypadku do trądziku różowatego. Dlatego w pierwszej kolejności najważniejsza powinna być ochrona twarzy przed działaniem czynników potęgujących problem, takich jak: nagłe zmiany temperatur, zbyt długie przebywanie na słońcu i mrozie, silne bodźce emocjonalne czy spożywanie alkoholu i niektórych posiłków (zwłaszcza ostrych i bardzo gorących).

Jeśli jednak nasza skóra ma tendencje do tego typu problemów, sama profilaktyka okazuje się najczęściej niewystarczająca. Skutecznie z problemem poradzi sobie dopiero specjalista, który zastosuje odpowiednią terapię poprzedzoną dokładnym zdiagnozowaniem problemu (konieczne jest przede wszystkim precyzyjne określenie etapu i stopnia zaawansowania dolegliwości). Do pozbycia się efektu czerwonej twarzy wystarczy zazwyczaj seria od 3 do 5 zabiegów ze światłem IPL, które choć emituje niewielką i mało wybiórczą energię, to zamyka naczynia krwionośne nawet na dużych obszarach twarzy. Natomiast w przypadku pajączków najlepiej sprawdza się laser bromkowo-miedziowy, którego silne, punktowe działanie dociera głównie do hemoglobiny, pomijając melaninę, przez co zabieg jest mniej bolesny. W tym przypadku wystarczy zazwyczaj od 1 do 3 zabiegów.

Oba sposoby terapii opierają się na fototermolizie, czyli zamykaniu naczyń krwionośnych przy użyciu energii świetlnej. Choć istnieją również inne sposoby radzenia sobie z tego typu problemami, to laseroterapia jest obecnie najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym wyborem.

Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium

Zamykanie naczynek

 

Aktualności

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl