Zamykanie naczynek - Laserowe zamykanie naczynek

MEDserwis.pl > Zamykanie naczynek >Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek

Coraz więcej osób boryka się z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, które co tu dużo mówić, uroku nam nie dodają i powodują dyskomfort. Według niektórych badań problem ten dotyka nawet 60% populacji. Przyczyn powstawania tego problemu może być wiele, np. nieprawidłowo funkcjonujący układu krążenia, zmiany hormonalne (szczególnie w okresie menopauzy), predyspozycje genetyczne, czynniki zewnętrzne, zażywane leki, emocje, mróz, ciepło, zimno lub wzrost ciśnienia tętniczego. Do najczęstszych obszarów, na których można zauważyć porozszerzane naczynia należą twarz, szyja, dekolt oraz nogi.

Pierwszym objawem, który powinien wzmóc naszą czujność jest pojawienie się zaczerwienienia, czyli rumienia. W początkowej fazie jest to zaczerwienienie pojawiające się i znikające, lecz z biegiem czasu ulega utrwaleniu. Ze względu na duże ciśnienie krwi, niektóre naczynia krwionośne są zbyt delikatne, by je wytrzymać i rozszerzają się stając się widocznymi przez skórę. Rozszerzone naczynia tworzą zwykle siateczkę trwałych i widocznych pajączków (tzw. teleangiektazji) o różnym zabarwieniu - od jasnoczerwonych po ciemnofioletowe. Rozszerzone naczynia przy braku odpowiedniej pielęgnacji często doprowadzają do powstania zmian nie tylko w postaci pajączków ale także, trądziku różowatego czy naczyniaków. Dlatego bardzo ważna jest profilaktyka oraz właściwa pielęgnacja takiej skóry. Nie warto zwlekać, bo im wcześniej zacznie się dbać o skórę naczyniową tym łatwiej nad nimi zapanować i uniknąć rozległych zmian.

Laserowe zamykanie naczynek
Cery naczyniowe wymagają szczególnej pielęgnacji i stosowania odpowiednich składników aktywnych takich jak: Wit. C, rutyna, oczar, miłorząb japoński, kofeina, arnika. Należy stosować odpowiednie kremy do cery naczyniowej. Niestety na rynku brak jest kremów odpowiednich do cery naczyniowej tłustej i suchej, a obie z tych cer mogą być naczyniowe, choć wymagają innej pielęgnacji. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja takich cer w gabinecie kosmetycznym, w którym stosowane są preparaty odpowiednio dobrane do typu cery z uwzględnieniem jej cech naczyniowości, tak jak jest do w Apetycie na Urodę. Oprócz pielęgnacji, warto pomyśleć nad zamykaniem rozszerzonych naczyń. Jednym z takich sposobów na ich zamknięcie jest zastosowanie lasera.
Laserowe zamykanie naczyń polega na dokonywaniu naświetlania skóry pulsującym światłem (Intense Pulse Light). Jest to światło o niskiej gęstości energii, które rozgrzewa skórę, bez uszkadzania naskórka, wnika w głąb skóry i jest absorbowane przez hemoglobinę (rozszerzone naczynia, rumień). W wyniku zachodzącego procesu termolizy wytwarzana jest energia cieplna, która wysusza ścianki naczynia krwionośnego. Woda znajdująca się w nich odparowuje, a naczynia najpierw ulegają wysuszeniu, a następnie zapadnięciu oraz obumarciu i są wchłaniane przez organizm, dzięki czemu przestają być widoczne na skórze. Regulowana długość fali lasera pozwala na zamykanie naczyń krwionośnych różnej wielkości i znajdujących się na różnej głębokości. Po zabiegu laserowego zamykania naczyń można zaobserwować ich większe zaczerwienienie, aby po kilku dniach zauważyć ich blednięcie oraz redukcję.

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od obszaru jemu poddanemu i tak np. w przypadku twarzy zabieg trwa około 30 min, natomiast w przypadku całych nóg nawet do 1,5 godziny
W trakcie wykonywania zabiegu klienci odczuwają lekkie ciepło, czasem pieczenie skóry.

Po zabiegu nie należy się opalać przez około 4 tygodnie, należy unikać sauny oraz dużego wysiłku fizycznego. Należy pamiętać o stosowaniu kremów z wysokimi filtrami w celu zabezpieczenia skóry przed działaniem promieni słonecznych, aby nie powstały kolejne przebarwienia przez około miesiąc od wykonania zabiegu oraz nie używać żadnych kosmetyków zawierających alkohol oraz unikać gwałtownych zmian temperatur. Nie należy również spożywać ostrych potraw oraz pić gorących napojów, które powodują rozszerzenie światła naczyń.
Nie można także, przez minimum 10 dziesięć dni po zabiegu, wykonywać ćwiczeń fizycznych, uprawiać sportów grożących uszkodzeniem skóry. Nie zaleca się również wykonywanie masażu, korzystanie z solarium, sauny oraz brania gorących kąpieli, aby nie powodować dodatkowego rozgrzania i rozszerzenia naczyń. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, zmiany pigmentacji.

Laserowe zamykanie naczyń jest zabiegiem seryjnym, zwykle jeden zabieg nie daje oczekiwanych efektów, chyba że mamy do czynienia z drobnymi i pojedynczymi naczyniami. Jeśli jednak naczynia są mocno rozszerzone, jest ich dużo, należy wykonać serię powtórzeń, bowiem widoczną poprawę można zauważyć takich przypadkach nawet dopiero po około 5 zabiegach, kiedy to widocznie zmniejszają się zaczerwienienia i rozszerzone naczynia. Poprawę wyglądu zaobserwować można już po pierwszych zabiegach, jednak pełny efekt kuracji osiągnięty zostaje po zakończeniu serii. Zabieg fotoodmładzania należy powtarzać co około 3 tygodnie.

Dla kogo jest wskazany zabieg? Laserowe zamykanie naczyń polecane jest osobom z rozszerzonymi naczyniami, trądzikiem różowatym, rumieniem, a nawet chorobami żył nóg. Ale jak to bywa w przypadku każdego zabiegu są również przeciwwskazania, które jeśli występują u danej osoby uniemożliwiają wykonanie laserowego zamykania naczyń, i tak: jeśli u osoby występuje nadwrażliwość skóry na światło, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia, schorzenia endokrynologiczne, epilepsja, bielactwo skóry, łuszczyca w obszarze zabiegowym – laserowe zamykanie naczyń nie może być wykonywane. Przeciwwskazaniem jest także ciąża oraz spożywanie alkoholu na 24 godz. przed zabiegiem czy świeża opalenizna (zdobyta krócej niż miesiąc przed zabiegiem) i zażywanie leków i ziół zwiększających wrażliwość skóry na światło oraz stosowanie kremów z retinolem czy leków obniżających krzepliwość krwi. Zabiegu nie należy również wykonywać, u osoby występują problemy z krzepliwością krwi oraz jeśli w miejscu poddanym zabiegowi występuje aktywna infekcja.

 

Aktualności

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl